Page Loading...

Tiskové zprávy

Nadační fond J&T se mění v Nadaci J&T

21.06.2017 - Po třinácti letech svého působení, přerozdělení více než čtvrt miliardy korun, najezděných 400 tisíc kilometrů a po pomoci téměř 100 tisícům lidí, se Nadační fond J&T mění na Nadaci J&T.

Bez ústavů! ... Jsou situace, které zažijete jen v rodině.

09.06.2017 - Nadační fond J&T pořádá mezinárodní konferenci k transformaci systému péče o ohrožené děti v ČR a porovnání české praxe se zahraničními modely s názvem „Bez ústavů! … Jsou situace, které zažijete jen v rodině“. Konference se koná 7. - 9. června 2017 v Kongresovém sále hotelu Ambassador v Praze a vystoupí na ní zahraniční i domácí odborníci.

Díky tanci získají pěstounské rodiny v České republice přes 2 miliony korun

06.04.2017 - Ve středu 5. dubna ve Velkém sále paláce Lucerna proběhla na podporu kampaně Hledáme rodiče, jejímž iniciátorem je Nadační fond J&T, benefiční taneční show Díky tanci. Na akci vystoupili osobnosti z herecké, sportovní a hudební branže společně s profesionálními tanečníky – a přispěli tím na dobrou věc. Prodejem vstupného a osobními dary návštěvníků se podařilo vybrat na podporu dlouhodobých pěstounů v České republice částku 2 148 000 Kč.

Vyhodnocení Osvětové kampaně zaměřené na práva dětí v náhradní rodinné péči

11.04.2016 - Výzkum prokázal, že do budoucna bude vhodné zaměřit vzdělávací a osvětové aktivity na znalost práv a povinností pěstounů ve vztahu ke svěřeným dětem. V této oblasti došlo v posledních několika letech k zásadním změnám (nový občanský zákoník, rozsáhlá novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí), které se ne vždy dostatečně promítají do praxe. Obecně prospěšná společnost Kruh rodiny a Nadační fond J&T se proto chce otázce práv dětí umístěných v náhradní rodinné péči věnovat i nadále a připravují další aktivity zaměřené na šíření osvěty a zvýšení informovanosti veřejnosti.

Závěrečná tisková konference k projektům financovaných z fondů EHP

30.03.2016 - Kruh rodiny, o.p.s. ve spolupráci s Nadačním fondem J&T uspořádali závěrečnou konferenci k projektům „Hlas dítěte v náhradní rodinné péči a jak mu naslouchat“ (reg. číslo: MGS/A11/2014) a „Osvětová kampaň zaměřená na práva dětí v náhradní rodinné péči“ (reg. číslo: MGS/B4/2014) financovaných z fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) v programové oblasti Ohrožené děti a mládež.

Více než polovina Čechů zvažuje osvojení nebo pěstounskou péči, bojí se ale finanční nouze a selhání ve výchově

24.03.2015 - Průzkum Nadačního fondu J&T z letošního března ukazuje, že zhruba polovina populace někdy uvažovala o přijetí cizího dítěte do péče. Oproti obdobnému průzkumu z roku 2012 vzrostl počet těch, kteří o této možnosti vážně uvažují ze 7 na 15 procent. Lidé se v souvislosti s pěstounskou péčí nebo adopcí nejvíce obávají finančních problémů, na druhém místě uvádějí obavy z náročné přípravy a dlouhého čekání na přidělení dítěte do péče. I když mají Češi o pěstounskou péči zájem, chybí jim dostatek informací.

Kampaň Hledáme rodiče pomohla desítkám lidí stát se pěstouny

24.03.2015 - Už dva a půl roku běží edukačně-náborová kampaň HLEDÁME RODIČE, jejímž iniciátorem je Nadační fond J&T. Pěstounů je v České republice stále nedostatek, a proto zůstávají hlavní cíle kampaně neměnné. Hledáme náhradní rodiny aktuálně téměř pro 8 000 dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních. Snažíme se rovněž nadále zvyšovat prestiž pěstounů ve společnosti a informovat veřejnost o podstatě pěstounské péče a zamezit tak šíření mýtů a dezinformací s pěstounstvím spojených. Denně nám volají v průměru dva zájemci, kteří se o pěstounské péči chtějí dozvědět více.

Zahájení projektu Osvětová kampaň zaměřená na děti v náhradní rodinné péči

24.02.2015 - Kruh rodiny, o.p.s. ve spolupráci s Nadačním fondem J&T v těchto dnech zahajuje kampaň zaměřenou na práva dětí v náhradní rodinné péči (NRP). Cílem kampaně je zvýšit povědomí o právech a povinnostech dětí v NRP a poskytnout dostatek informací o těchto právech a povinnostech pěstounům i samotným dětem žijícím v pěstounských rodinách. Projekt je financován z fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) v programové oblasti Ohrožené děti a mládež.

Nadační fond J&T slaví v červnu desáté výročí

24.06.2014 - Během své desetileté existence Nadační fond J&T a slovenská Nadácia J&T finančně pomohli celkem 3 366 fyzickým osobám a společně podpořili 423 neziskových organizací částkou 209 920 242 CZK v České republice a 3 980 901,65 EUR na Slovensku.

Kampaň HLEDÁME RODIČE bude informovat o pěstounství i návštěvníky mezinárodních závodů Světového poháru v parkurovém skákání

05.06.2014 - Návštěvníci velkých parkurových závodů, které se budou konat v areálu Equine Sport Center v Olomouci, se mohou od 12. do 15. června těšit nejen na atraktivní sportovní zážitek. V rámci doprovodného programu budou mít rovněž možnost seznámit se s kampaní Nadačního fondu J&T „Hledáme rodiče“ a získat tak informace o pěstounské péči. Na jejich otázky týkající se náhradní rodinné péče jim budou odpovídat odborníci na náhradní rodinnou péči nebo přímo sami pěstouni.

Absence citové vazby poznamená dítě na celý život

15.04.2014 - Nejnovější výzkum Národního institutu pro děti a rodinu, realizovaný ve spolupráci s odborníky z 1. lékařské fakulty a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, potvrdil, že pobyt v ústavní péči má v mnoha různých ohledech negativní vliv na vývoj dětí, a tím i na jejich pozdější život v dospělosti. Mimo narušení vztahů s biologickými rodiči, specifické traumatické zážitky, emocionální stres spojený s umístěním do náhradní péče a nutnost přizpůsobení se náhradnímu prostředí hraje pravděpodobně nejdůležitější roli absence citové vazby, tedy nemožnost udržovat si a rozvíjet emočně vřelý, stabilní a vzájemně uspokojivý vztah s pečující osobou. Výzkum financoval Nadační fond J&T.

Kampaň Hledáme rodiče pomohla najít desítky náhradních rodičů pro ohrožené děti

15.04.2014 - Je tomu již rok a půl, co v září 2012 spustil Nadační fond J&T edukačně-náborovou kampaň HLEDÁME RODIČE. Mezi její hlavní cíle patří zvýšení reputace pěstounů ve společnosti, posílení zájmu a informovanosti veřejnosti o pěstounství a především pomoc najít nové pěstouny ve všech krajích ČR. Jen v minulém roce se o možnosti stát se pěstounem informovali prostřednictvím poradny a bezplatné telefonické linky v průměru dva zájemci denně.

Výstava portrétů představí život pěstounů

15.04.2014 - Nadační fond J&T organizuje v rámci kampaně Hledáme rodiče výstavu fotografií „Jsem pěstoun“, která bude zdarma k vidění v průběhu května a června v obchodních centrech v Praze, Ostravě, Olomouci a Pardubicích. Putovní výstava velkoformátových portrétů pěstounů veřejnosti přibližuje prostřednictvím konkrétních příběhů život pěstounských rodin a ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži a ženy různých profesí, věku i vzdělání.

Otevřený dopis poslanci Foldynovi

31.03.2014 - Reakce Nadačního fondu J&T na vyjádření poslance Foldyny v článku „Pěstounství jako byznys? I to se děje“, zveřejněném v deníku Právo.

Projekt „Jak aktivně nacházet náhradní rodiče - profesionalizace procesů při výběru adeptů na nový typ zaměstnání“ úspěšně pokračuje dalším během vzdělávacích seminářů v regionech

20.02.2014 - Další série dvoudenních seminářů organizovaných v rámci projektu „Jak aktivně nacházet náhradní rodiče - profesionalizace procesů při výběru adeptů na nový typ zaměstnání „ (zkrácený název Zn. Náhradní rodič, reg. číslo CZ.1.04/5.1.01/77.00268) pořádaných v krajských městech pro sociální pracovníky z řad OSPOD i neziskových organizací, kteří chtějí napomoci dalšímu zlepšení péče o ohrožené děti, proběhne do června ve všech 14 krajských městech ČR. Projekt je financován Evropským sociálním fondem.

Nadační fond J&T podporuje novým projektem ohrožené a náhradní rodiny

06.11.2013 - Nadační fond J&T organizuje projekt „Možnosti systémové podpory ohrožených a náhradních rodin“, který má za cíl systematicky zvyšovat povědomí o nástrojích, metodách a materiálech, které vznikly za podpory Evropského sociálního fondu (ESF) v oblasti náhradní rodinné péče (NRP) a v oblasti péče o ohrožené rodiny. Projekt je určen pracovníkům samospráv, sociálním pracovníkům orgánů sociálně-právní ochrany dětí a neziskových organizací.

AC Sparta Praha pomáhá hledat rodiče

12.05.2013 - AC Sparta Praha se rozhodla k příležitosti Mezinárodního dne rodiny (15. května) věnovat ligové utkání s FK Mladá Boleslav pěstounským rodinám.

ČESKO HLEDÁ RODIČE: STARTUJE KAMPAŇ PRO NÁBOR PĚSTOUNŮ

25.09.2012 - Zvýšit reputaci pěstounů ve společnosti, posílit zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství a především pomoci najít nové pěstouny ve všech krajích ČR, to jsou hlavní cíle celostátní edukačně-náborové kampaně HLEDÁME RODIČE, kterou dnes spouští Nadační fond J&T za podpory známých osobností: Davida Švehlíka, Ondřeje Vetchého a Saši Rašilova.

PŘES OSM TISÍC PĚSTOUNŮ ČEKÁ NA STO JEDNA POSLANCŮ

29.08.2012 - Rok a půl připravovaná novelizace zákona o sociálně-právní ochraně dětí byla v uplynulých dnech takřka bez povšimnutí veřejnosti zamítnuta horní komorou Parlamentu a čeká ji opětovné schválení Poslaneckou sněmovnou. Zda je však ve Sněmovně potřebných 101 poslanců, nikdo netuší. Více jak osm tisíc pěstounských rodin a potenciálně stovky nových pěstounů neví, co je od ledna příštího roku čeká.