Page Loading...

Tiskové zprávy

AC Sparta Praha pomáhá hledat rodiče


11/05/2013

AC Sparta Praha se rozhodla k příležitosti Mezinárodního dne rodiny (15. května) věnovat ligové utkání s FK Mladá Boleslav pěstounským rodinám. Klub z Letné se připojí ke kampani Hledáme rodiče, která má kromě vyhledávání a získávání nových pěstounů zvýšit povědomí o náhradní rodinné péči. Snaží se také o zvýšení společenské prestiže pěstounských rodin.

„Pracujeme tak, aby i Sparta fungovala jako jedna velká rodina. Jde nám o vytvoření těsného vztahu mezi hráči, lidmi z klubu a fanoušky. Proto vnímám spojení s touto kampaní velmi pozitivně,“ říká trenér AC Sparta Praha Vítězslav Lavička.

Klub pozval při této příležitosti do ochozů stadionu pěstounské rodiny, zároveň věnuje na podporu kampaně výnos z prodeje vstupenek na rodinnou tribunu. Dále poputuje na konto nadačního fondu  výtěžek ze speciální prodejní akce lístků na portálu Slevomat.cz. Peníze jsou určeny dětem v pěstounské péči.

Na fanoušky čekají v neděli na Letné dárky pro děti i informační materiály pro dospělé, kteří by se o náhradní rodinné péči chtěli dovědět více. Finančně podpořit děti v pěstounských rodinách mohou diváci zápasu přímo na místě. Poděkováním jim bude designový náramek „Kruh rodiny“ z dílny návrhářek Báry Nussbaum a Terezy Šmahové.

„Mezinárodní den rodiny, který připadá na 15. května, budeme slavit po celý týden různými akcemi nejen v Praze, ale také v regionech. Chceme tak poděkovat pěstounům, kteří poskytli svůj domov, péči a lásku dětem, které by jinak z různých důvodů musely vyrůstat v ústavní péči,“ vysvětluje Marie Oktábcová, ředitelka Nadačního fondu J&T, který projekt Hledáme rodiče zastřešuje. „Věříme, že se nám díky kampani Hledáme rodiče podaří oslovit další zájemce o pěstounskou péči a nalézt tak náhradní rodinu co největšímu počtu dětí, které ze závažných důvodů nemohou vyrůstat ve své původní (biologické) rodině,“ dodává Marie Oktábcová.

Tisková zpráva ke stažení(63,7 kB)stáhnout